Ultravytrvalecká Grand Prix de Paris pro Bird Parkera + VIDEO
Publikováno: Nedle, 25.02. 2018 - 17:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Na dráze ve Vincennes se dnes odehrál poslední díl trojkoruny, kterým je ultravytrvalecká Grand Prix de Paris. Při neúčasti loňského vítěze Bold Eagla, který tímto vítězstvím loni získal cennou trojkorunu, byla favoritkou Belina Josselyn. Dále se počítalo s loni druhým Briac Darkem a třetím Bird Parkerem. A právě posledně jmenovaný Bird Parker po šestém místě v Grand Prix d'Amerique opět dokázal vyhrát. Za ním doklusala favoritka Belina Josselyn a třetí místo bral Briac Dark.

Grand Prix de Paris 2018

25.2.2018 - Vincennes

Po startu ultravytrvalecké trati šel na čelo Call Me Keeper, dále Best of Jets a Captain Sparrow. Za nimi klusal Bird Parker, Django Riff a Briac Dark. Po jednom kole se na čelo propracoval monté šampion Bilibili, dále klusali koně v pořadí Call Me Keeper, Django Riff, Best of Jets, Best of Jets, Briac Dark, Captain Sparrow a Belina Josselyn. V předposledním oblouku se už začalo naplno závodit a jako první zaútočil Matthieu Abrivard s Briac Darkem, ale na toho dokázal odpovědět Bird Parker a dostal se na pozici outleadera vedle stále vedoucího Bilibiliho. Na protilehlé rovině se klusalo svižně (okolo 1:10,5), v závěrečném oblouku již udal tempo Bird Parker (Ready Cash) a Briac Dark (Prince Gede) musel dopředu třetí stopou, za ním se vyvážela Belina Josselyn. A tato trojice si to razdala v cílové rovině o vítězství. Bird Parker už prvenství nepustil a vyhrál. Druhé místo získala Belina Josselyn (Love You) a třetí doklusal Briac Dark. Silnou koncovku ukázal Carat Williams (Prodigious) a doklusal si pro čtvrté místo. Pro pátý honorář si přišel Apollon de Kacy (Prince Gede).
Bird Parker ziskem 180 tisíc euro navýšil svoje konto na 1.788.605 euro a připsal si své čtvrté Gr.1. a celkově devatenácté vítězství.

Bird Parker vyklusal kilometrové tempo 1:14,3. Rekord dostihu drží z roku 2015 Up and Quick časem 1:13,5.