Mykola Volf zvítězil start - cíl ve Vincennes!
Publikováno: Nedle, 02.12. 2018 - 12:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Historického momentu se dočkal český klusácký sport včera na nejslavnější a nejdůležitější francouzské klusácké dráze ve Vincennes. A tím bylo vůbec první vítězství jezdce reprezentujícího Českou republiku. Zkušený Mykola Volf totiž dokázal v prodejním dostihu pro členské země účastnící se projektu Trotteur Francais, Prix des Rencontres Internationales o 20.000 euro, zvítězit po taktice start - cíl! Jím vedený a po pěti dnech startující svěřenec trenéra Blandina Amigo Turgot měl nejrychlejší start a po pár metrech převzal ve 13hlavém poli vedení.

V cílové rovině na českého zástupce zaútočil účastník pořádající země, vítěz více než 900 dostihů Alexandre Abrivard, ale Mykola Volf si už nenechal vítězství vzít. Podruhé tak ve Vincennes dobře reprezentoval český klusácký sport. V sezóně 2010 byl totiž v tomto dostihu pátý. A loni se v mezinárodním dostihu dařilo mladé jezdkyni Veronice Poršové, která skončila na čtvrtém místě.
VIDEO ZDE

Mykolou Volfem vedený Amigo Turgot nakonec odskakoval do dostihu jako favorit 4,3:1. Vyklusal kilometrové tempo 1:13,9 na 2100 metrů při startu za autem. Jak jsme již informovali, Mykola Volf byl do dostihu nominovaný na základě úspěchů svého svěřence Dark Looka, který se stal letos nejúspěšnějším koněm dostihů Trotteur Francais na českém území. Majitelka Dark Looka, Marina Volf, v pátek převzala čestné ceny určené majiteli nejúspěšnějšího koně projektu Trotteur Francais. Potěšující zprávou je také skutečnost, že se po jednání našich zástupců podařilo i při tendenci krácení objemu dotací na projekt Trotteur Francais v zahraničních zemích vyjednat zachování stávajících podmínek i v sezóně 2019.

Foto: Slavnostní dekorování tří nejúspěšnějších jezdců v dostihu pro země účastnící se projektu Trotteur Francais. Kromě vítězného Mykoly Volfa jsou na snímku také druhý Alexandre Abrivard, třetí Malťan Clint Vassalo a MVDr. Helena Pokorná za Výkonný výbor České klusácké asociace

Česká reprezentace včera byla k vidění také na závodišti v rakouském Krieau. Původně ji měli tvořit dva klusáci, ale Dexter nakonec do dostihu Prix Furnerius na 1600 metrů nenastoupil. Jedinými českými zástupci tak byli Tipsport Boy a Veronika Poršová. Ta část dostihu vedla Tipsporta jako outleadera, ale v cílové rovině se propadli až na poslední místo v kilometrovém tempu 1:16,0. Vítězný Perfect Catch MS s Christophe Schwarzem vyklusal tempo 1:14,0. Trenér Jaromír Kotásek a Veronika Poršová ještě zamíří v pondělí na dostihy do Mnichova.