Grand Prix du Bourbonnais záležitostí klisen, vyhrála Delia du Pommereaux +VIDEO
Publikováno: Nedle, 09.12. 2018 - 17:30:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Vrcholem dnešního odpoledne ve Vincennes byla druhá B-kvalifikace na lednovou Grand Prix d´Amérique, Grand Prix du Bourbonnais (Gr. 2, 2850 m, 120.000 euro). V roli vysokého favorita šel na start fenomenální Bold Eagle (Ready Cash), ale ten svému realizačnímu týmu přidělal vrásky až šestým místem. Triumfovala vycházející hvězda Délia du Pommereaux (Niky) s jezdcem Damianem Bonnem, za kterou těsně doběhla ostřílená Bélina Josselyn (Love You) s Jean Michelem Bazirem v sulce.

Bold Eagle stejně jako minule byl po startu v zadní části pole, ale konci druhém oblouku se posunoval dopředu. Na začátku posledního oblouku už pak byl v čele a vypadal oproti poslednímu dostihu jako oprávněný favorit dostihu. Nakonec ale bylo pro něho do cíle daleko... Za zmínku určitě stojí moment vbíhání pole do cílové roviny, kdy vzadu byly klisny Délia du Pommereaux a jako úplně poslední se dostala do cílové roviny Bélina Josselyn. 150 metrů před cílem Bold Eagle neakceptoval zrychlení dalších soupeřů a nakonec se musel smířit až se šestým místem. Jeho trenér Sebastien Guarato vypadal po dostihu velmi ustaraně... Naopak ve výborném světle se ukázaly v dostihu dvě klisny. Těsné vítězství si připsala svěřenkyně trenéra Sylvaina Rogera Délia du Pommereaux před Bélinou du Josselyn, pro kterou přišel cíl brzy. Její závěr byl totiž doslova raketový. Za oběma klisnami byla v cíli přibližně třídélková mezera a za ní následoval třetí, aktivně jdoucí, Bird Parker (Ready Cash). Pořadí na tabuli doplnili v těsném závěsu Carrat Williams (Prodigious) a Briac Dark (Prince Gédé).

Vítězná Délia du Pommereaux má rekord 1:10,8 a 12 vítězství. Mezi dosud její nejlepší výsledky patřilo druhé místo v klasické Criterium des 5 ans (Gr. 1) za Davidsonem du Pont (tedy vítězem minulé kvalifikace na Cenu Ameriky). Mimo to vyhrála tři dostihy grupy 2.