Fenomenální Bold Eagle se vrátil na výsluní v Grand Prix de Bourgogne +VIDEO
Publikováno: Nedle, 30.12. 2018 - 17:00:00
Téma: ZPRAVODAJSTVÍ

Poslední starty skvělého Bold Eagla (Ready Cash) byly pro mnoho lidí zklamáním, ale dnes v kvalifikační Grand Prix de Bourgogne (Gr. 2, 2100 m autostart, 120.000 euro) naplno ukázal, že mu jeho tým vedený trenérem Sebastienem Guaratem umí načasovat formu. Bold Eagle s Franckem Nivardem totiž zvítězil zdrcujícím finišem asi o třičvrtě délky před favoritem Readly Expressem (Ready Cash) s Björnem Goopem.

Bold Eagle měl startovní číslo osm a Franck Nivard ho při startu za autem v cílové rovině poslal ihned do vedení. Ke konci prvního oblouku se přes Bolg Eagle dostal Readly Express, který pak společně s Carat Williamsem (Prodigious)zavedl pole do cílové roviny. Bold Eagle byl v té chvíli zavřený za nimi na bariéře, ale posléze se mu díky zacválání dvou soupeřů uvolnila volná cesta vpřed a mohl uplatnit svůj pověstný finiš. Dominoval v kilometrovém tempu 1:11,8 před Readly Expressem. Třetí příčka patřila Uze Josselyn (Love You). Pořadí na tabuli doplnili Carat Williams a spolehlivý Briac Dark (Princ Géde). Bold Eagle byl loňském ročníku dostihu druhý, ale v předchozím ročníku dominoval v kilometrovém tempu 1:12,1.

Foto (Scoopdyga): Vítězství Bold Eagla a Francka Nivarda v páté kvalifikaci na Cenu Ameriky