Sedm hříbat ročníku 2022 je již na světě
Publikováno: Steda, 27.04. 2022 - 14:00:00
Téma: NOVINKY


Podle našich informací se dosud narodilo u českých chovatelů sedm klusáckých hříbat. Není bez zajímavosti, že všechna přišla na svět na Moravě. Nejvíce z nich spatřilo světlo světa u tuzemského největšího chovatele klusáků, Horse Agro s.r.o., za nímž stojí Mgr. Jiří Svoboda. Po jednom přírůstku ale hlásí také v rolích chovatelů Zdeněk Vávra a Jaroslav Dobrovolný.

Převahu mezi prvními zástupci ročníku 2022 mají klisničky, které jsou čtyři z celkového počtu sedmi narozených hříbat. K plemeni Trotteur Francais náleží dva potomci Boccaccia, který má letos na dráze první tříleté potomky, zatímco po Un Nuage d´Osmoz (Nuage Noir) se narodila první tuzemská hříbata. Z jeho více než 30 ve Francii narozených potomků se zatím dostali na dráhu tři koně, z nichž pětiletý valach Gamin Phea má rekord 1:15,8 a vyděláno téměř 20 tisíc euro.

Jako první vykoukl na svět 7. března prvorozený potomek ještě nedávné svěřenkyně Bedřicha Nováka Uka Heleny (Hermes de Pericard). Otcem hnědáka je úspěšný Bocccacio (Carpe Diem). Naopak zkušenou matkou je bývalá reprezentantka polské dostihové stáje Nitisa Josselyn (Himo Josselyn), která už je v chovu Jiřího Svobody mj. matkou tříleté Josseline J´eso, tedy pravé sestry 25. března narozené klisničky po Boccacciovi.

Rovněž plemeník Un Nuage d´Osmoz má v Bravanticích "páreček". Dcera klisny One Black Night (Extreme Dream), která již Jiřímu Svobodovi dala ve Francii úspěšného Fly Spirita (Quick Wood) se narodila 19. března, zatímco hřebeček z derbystky Blondie (Jardy) 11. dubna. Ten má už čtyři polosourozence, zatím bez dostihové zkušenosti.

Nejmladším přírůstkem v Bravanticích je klisnička po Boccaccicovi z Replay J (Pegasus Boko), která bude zapsána v rakouské plemenné knize. Doplňme, že Replay J je dcerou vítězky Slovenského klusáckého derby Rulety Skal a toto je její první hříbě.


Foto (Zdeněk Vávra): Skydoni se svou matkou Skyline poprvé venku

Velká radost zavládla 21. dubna v rodině Vávrových. Po smůle před dvěma roky, kdy Skyline (Divinator) bohužel o hříbě nedlouho po porodu "přišla", se tentokrát vítězka 13 dostihů stala matkou hřebečka, který je zároveň prvním potomkem jejich bývalého úspěšného dostihového koně Donadonitransse R (Ken Warkentin). Hřebeček dostal hezké jméno, které je složeninou jmen svých rodičů - Skydoni.


Foto (Zdeněk Vávra): Ještě jednou Skydoni, který je produktem spojení dvou bývalých úspěšných klusáků stáje rodiny Vávrových

A na svátek Jaroslava přišel na svět potomek velmi ceněného plemeníka Love You v chovu Jaroslava Dobrovolného. Matkou hnědého hřebečka je pravá sestra skvělého Wine And Bluese (Echo), klisna Colet La Brousse, která už je matkou dvouleté Corony Skree (Bob Harley).


Foto (Jaroslav Dobrovolný): Klisnička s okrouhlou hvězdou je prvním potomkem francouzského šampion plemeníka Love You narozeným na českém územíTento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1406