Aukce ve Wolveze: tři roční klisny pro Team Kotásek & FFF Stables
Publikováno: Nedle, 28.08. 2022 - 10:00:00
Téma: NOVINKY


Včera večer se konala ve Wolveze aukce ročků - Wolvega International Yearling Sale. Tuto dražbu si čeští majitelé a trenéři oblíbili, byla totiž odtud v posledních letech dovezena do českého klusáckého sportu řada výkonných koní. Letos na ní nakupoval pro stáj Team Kotásek - FFF Stables trenér Jaromír Kotásek, který vydražil tři klisny v celkové ceně 39.000 euro. Na aukci byla, stejně jako na té nedávné německé, opět hodně aktivní společnost Gerrits Recycling a také Karin Walter - Mommert.Nejdražším koněm aukce se stal za 44.000 euro angažovaný Oliver Transs R (Love You - Bewitched po Cantab Hall), kterého zakoupil Danny Brouwer. Až 21. června narozený hřebec je pravý bratrem Hambo Transs R s rekordem 1:10,5 a vítězem mnoha velkých dostihů po Evropě. Sama matka Bewitched má rekord 1:12.

Jako první byla za 12.000 euro získána pro tréninkové středisko Ratíškovice ve druhé polovině března narozená Okidoki BR (Wellino Boko - Isinbajeva po Gigant Neo). U této klisny byl použitý 3x4 inbreeding na Super Bowl, ze kterého například pochází také Sebastian K či Abano As. Matka Isinbajeva má rekord 1:11,5 a oba její již startující potomci mají zatím rekordy okolo 1:18. Třetí matka Hannah Newmen (Nick Lobell) dala v chovu mj. vítěze Breeders Crownu s rekordem 1:10,9 High Hope Face.

Okidoki BR
O 1.000 euro méně stála 1. března narozená Odivia Schermer (Trixton - Wolment Schermer po Incredible Crafts) a i tato klisna je prochována na výborného Super Bowl, a to 5x4. Klisnina matka disponuje rekordem 1:13,8 a z jejích potomků dosud byli nejúspěšnějšími Gerrit Schermer (Love You) s rekordem 1:14,5 a Jesse Schermer (Muscles Yankee), který jako tříletý zaběhl 1:15,4 a byl třetí v Breeders Crownu.

Odivia Schermer

Foto: budoucí posila stáje Team Kotásek & FF Stables A.J.'s Isabella

Nejdražším koněm, kterého Jaromír Kotásek vydražil, byla 8. května narozená A.J.'s Isabella (Sebastian K - Grady Stardust po Quick Wood) a nepřekvapuje, že i u ní najdeme prochování na Super Bowla - a to 4x4. Klisnička má v sobě 35 procent krve francouzského klusáka. Její matka dosáhla na dráze rekordu 1:16,0 jako čtyřletá a "Isabella" je jejím druhý potomkem, o rok starší hřebec po SJ's Caviar je dvouletý. Polosestrou matky je vítězka série Breeders Crown ve dvou letech Fiona Stardust (Gift Kronos), jejíž potomek ve dvou letech dokázal zaběhnout tempo 1:14,8. Rodina A.J.'s Isabelly směřuje k Udi Pepper (Fairmont Hanover), polosestře Apocalypse Now a bábě Nu Pagadi, a rovněž matce u nás běhající Pepper Frisie (Volo Prise).

A.J.'s IsabellaTento článek si můžete přečíst na webu MISHANO.COM
http://www.mishano.com

Tento článek najdete na adrese:
http://www.mishano.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1414